Hatasiz Windows

Wednesday, December 25, 2013

Windows 8 de Mavi Ekran Hatası biraz değişik :)

Windows 8 de Mavi Ekran Hatası biraz değişik :)

Yazımızın içeriğini okuduğunuzda başlığın çok yanıltıcı olduğunu söyleyebilirsiniz. Aslında sadece inceden bir latife yapmak istedik.
Microsoft ürünlerini kullananlar bilirler Mavi Ekran hatasını… Hani derler ya, hayatımıza işledi artık diye… Aynen öyle işte, hayatımıza işledi gerçekten bu Mavi Ekran (Blue Screen) hataları. Ben hiç yoktan günde 2 – 3 defa karşılaşıyorum.
Geçtiğimiz on küsür yıllık zaman diliminde mavi ekran hatasını hâlâ çözemedi. Windows 7 ile çözümünün geleceğini umduğumuz Mavi Ekran Hatası, maalesef tüm Windows 7 kullanıcılarının da korkulu rüyası oldu.

Peki ya Windows 8?

Windows 8 her yönüyle çok değişik bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle alışılagelmiş Windows görünümünü ortadan kaldıran Windows 8, çok alışık olduğumuz Başlat Menüsü’nü tarihe gömüyor. Tam olarak masaüstü kavramından anladığımız ne varsa, Windows 8 ile değişecek gibi duruyor. Masaüstünde yığınlarca dosya biriktirenler için alışmak pek zor olacak gibi..
Bu denli değişiklikler ile gelen Windows 8′de değişen birşey daha var tabi ki; Mavi Ekran Hatası… Durun durun, yanlış anlamayın. Mavi ekran hatası yok oldu demiyoruz, sadece değişti diyoruz : ) Genel olarak tasarımını değiştiren Windows 8, Mavi Ekranı da unutmadı ve onun tasarımını da değiştirdi. Söz gelimi klasik mavi ekran hatası artık bize şu şekilde gösterecek kendini:


Bu çok büyük değişiklik için Microsoft’a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz efendim.

 

No comments:

Post a Comment